شما موظفید که بچه‌ی خلاق تربیت کنید!

این یک تصور غلط است که آموزش کودک فقط در مدرسه و کلاس درس شکل می‌گیرد. باید بدانید که آموزش کودک محیط بازی و زندگی او را نیز شامل می‌شود. بیایید کمی متفاوت به قضیه نگاه کنیم. با توجه به این مقدمه‌ی کوتاه قطعا این سوال را از خود می‌پرسید که چه فعالیت‌های متفاوتی به غیر از آموزش‌های مدرسه وجود دارد که به رشد و یادگیری کودکم کمک می‌کند؟

چرخ زندگی با انتشار این پست به شما کمک می‌کند تا فرزندی خلاق تربیت کنید و او را از بقیه‌ی بچه‌ها متمایز کنید.

فعالیت اول: یک هویت ابرقهرمانی بسازید!

.هرکودکی دوست دارد نیروی فوق بشری داشته باشد و کارهای خارق‌العاده‌ای انجام دهد که دیگران قادر به انجام آن نیستند. مثلا ناپدید شود، پرواز کند و . . .

خانم رحیما بالدوین دانسی در کتاب “شما اولین معلم کودکتان هستید”(1) می‌گوید:

“کودک شما دوست دارد شخصیت‌هایی را بازی کند که می‌تواند کارهای تخیلی انجام دهند. برای این کار از کودک خود بپرسید که دوست دارد چه قدرت فوق بشری داشته باشد؟ و نام چه ابرقهرمانی را برای آن انتخاب می‌کند؟ سپس یک لوگو برای ابرقهرمان او بکشید و می‌توانید از کاغذ باطله و مواد دورریختنی و بی‌استفاده برای ساخت یک دست لباس مناسب ابرقهرمانی ذهنی‌اش استفاده کنید.”

لطفا یک نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید. برای انتخاب شخصیت ابرقهرمان حتما راهنمای کودکتان باشید و کودکتان را به سمت انتخاب شخصیت‌هایی ببرید که دارای ویژگی‌های منفی نباشند و با فرهنگ جامعه سازگاری داشته باشند.

پی‌نوشت 1: You Are Your Child’s First Teacher by Rahima Baldwin Dancy

0

دیدگاه خودتان را بنویسید